На Житомирщині відкрився інноваційний біотехнологічний ліцей

Все тут зроблене з найкращих матеріалів і нашпиговане сучасними технологіями.
Донедавна Радовель був типовим поліським селом, з убогими ґрунтами та злиденним бюджетом. Але з 1 вересня 2018-го став нетиповим, — тепер тут є ліцей, який відвідують навіть діти з райцентру. Радовельська загальноосвітня школа перетворилася на біотехнологічний ліцей завдяки вихідцеві з села, бізнесменові Михайлу Весельському. Під його керівництвом було розроблено концепцію ліцею, в реалізацію якої він уже вклав 138 мільйонів гривень.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Віктор Конєв. За його словами, усе тут зроблене з найкращих матеріалів і нашпиговане сучасними технологіями.
"Тутешні першокласники не знають, як це — писати крейдою на дошці і стирати написане ганчіркою. Вчителі не загрожують тутешнім школярам карами за погану поведінку і не намагаються панувати в класі. Навіть парт в класах в нашому звичному розумінні немає. Педагоги в цю школу з'їжджаються з усієї України, а конкурс досягає 200 претендентів на одне вчительське місце", — зазначає автор.
Так, наприклад, в класі, де проходять уроки інформатики, кожне робоче місце у класі обладнане комп'ютером, класна дошка (smart board) — теж комп'ютер, із величезним сенсорним монітором. Усе об'єднано в локальну мережу з виходом в Інтернет. На робочому столі викладацького комп'ютера — учнівські папки: педагог, як свого роду диспетчер, контролює виконання завдань і дає (через мережу, звісно) нові, індивідуально кожному учневі. Якщо треба пояснити тему всім одразу, педагог у форматі короткої лекції дає коментарі, ілюструючи їх прикладами, витягнутими з "розумної дошки".
"Я бував у різних країнах і в багатьох школах. Але в Радовельському ліцеї реалізований свого роду концентрат з усього побаченого. Спочатку було 28 концептуальних планів, а реалізований — 29-й. У процесі роботи над концепцією приходило розуміння, як забезпечити дітям різних вікових груп і педагогам комфорт, і вже з опорою на це розуміння конструювалося все, до найдрібніших деталей. Робили, переробляли… Зокрема, на кожному поверсі є санвузли, при цьому розміри й висота унітазів та умивальників адаптовані під конкретну вікову групу, — розповідає Михайло Весельський. — З погляду суто технічного, тут змонтована дуже хороша система опалення, — температура повітря регулюється в кожному приміщенні окремо. У кожне приміщення проведено водогін. Вода надходить із артезіанської свердловини, проходить кілька ступенів очищення, і в мережі — це вже вода гарантованої якості. Система вентиляції забезпечує безперервний повітрообмін, — повітря в школі завжди чисте. Вся школа пов'язана комп'ютерною мережею, в кожній точці — доступ до Wi-Fi. Ліцей відповідає найвищим вимогам до сучасної школи".
Джерело:https://dt.ua/TECHNOLOGIES/na-zhitomirschini-vidkrivsya-innovaciyniy-biotehnologichniy-licey-298664_.html
На Житомирщині відкрився інноваційний біотехнологічний ліцей На Житомирщині відкрився інноваційний біотехнологічний ліцей Reviewed by seller72 on січня 08, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.